У Трускавці батьки першачків відмовляються робити капремонт класу за власний кошт – ТРУСКАВЕЦЬ СЬОГОДНІ

У Трускавці батьки першачків відмовляються робити капремонт класу за власний кошт

У Трускавці, що у Львівській області, у ЗОШ №3 виник скандал через те, що батьки відмовилися здавати гроші на капітальний ремонт класу, в якому уже у вересні мають навчатися їхні діти. Батьки звинувачують директорку школи «у розкраданні коштів», які були виділені державою на поточний ремонт школи. Вони готові писати листи у прокуратуру та інші установи, щоб зрозуміти, чому їхнім дітям виділили такий не придатний для навчання клас?

Повідомляє сайт ТРУСКАВЕЦЬ СЬОГОДНІ.

Голова батьківського комітету Марія Єващук, котра першого вересня поведе свою доньку Іринку у перший клас, розповіла, що у школі №3 склалася якась «нездорова ситуація». Вчителька запросила батьків, пояснила, що клас потребує суттєвого ремонту і потрібно, щоб батьки здали як мінімум по 500 грн за дитину.

«У класі 25 дітей. Більшість батьків не згідні із цим. Одні кажуть, що просто не мають грошей, бо і так потрібно книжки і багато чого іншого, а другі – принципово відмовляються, адже вважають, що це неправильно. Ми звернулися до директорки школи, яка вже багато років обіймає цей пост. Та Умнова Галина Іванівна сказала нам: «Я не говорила вам давати гроші! Якщо не хочете, то хай діти навчаються у такому класі». А клас схожий на стайню. Люстри падають, розетки відвалюються, штукатурка висипається, парти, на яких я ще певно навчалася 20 років тому назад. Плюс у класі навіть грибок з’явився. Тобто стан класу жахливий. Та директорка залишає цей клопіт на вчительку, яка відповідала за клас до того, і на вчительку, яка зараз за нього взялася. Але до чого тут вчителька? Ми ж знаємо, що на школу було виділено достатня кількість грошей державою. У місцевій нашій газеті писалося про п’ять мільйонів гривень на три школи Трускавця. Так де вони? Чому ми, батьки, повинні цим займатися? Звісно, я розумію, що така ситуація зараз по всій країні, однак це нездорова ситуація, коли гроші виділяються, а батьки все рівно мають робити ремонт. Це корупція», – розповіла Марія Єващук.

Серед тих батьків, хто проти давати свої гроші, також Ольга Хейфец Голда. Вона каже, що батьки готові навіть писати заяву у прокуратуру, щоб дослідити це питання.

«Це якийсь совок, який ніяк не може зникнути із нашої освіти. Всі про це знають, та чомусь мовчать і бояться говорити. Однак це неправильно! Потрібно міняти систему, один клас відмовиться, потім інший і так далі. Потрібно, щоб державні кошти скеровувалися за призначенням. Я особисто чула від інших вчителів та батьків про те, що в інших школах ще більше за ремонт вимагають і 700 грн, і 1000 грн, і ще більше! Але чому батьки мають це робити? Немає ніякої документальної фіксації про це, все на «чесному слові», і щороку повторюється така практика, а то й щосезону. Адже весною клас був більш-менш, а вже зараз він розвалюється, а директорка нічого не знає», – повідомила Ольга Хейфец Голда.

Завідувач відділу освіти Трускавецької міської ради Орест Лобик у телефонному коментарі запевнив, що це «нормальна ситуація», коли батьки хочуть привести у порядок класи, де навчаються їхні діти, і не розуміє, чому стільки галасу. Він запевнив, що коштів є достатньо, і до 1 вересня цей проблемний клас приведуть у порядок за кошти бюджету міста. А сама ситуація склалася так, бо вчителька, яка працювала до того, пішла, і разом із батьками попереднього класу «позабирали» те нове, що вони «вклали» у цей проблемний клас.

«В цілому без заробітної плати, енергоносіїв і харчуванням на школу №3 виділено 1 млн 45 тис. грн. З них: мультимедійна техніка – 100 тис. грн, комп’ютерний клас – 150 тис. грн, капітальний ремонт освітлення – 50 тис. грн, музичні інструменти – 40 тис. грн, збут інвентар – 5 тис. грн, посуд – 5 тис. грн, стелажі – 5 тис. грн, дитячі майданчики – 30 тис. грн, спортивний майданчик із штучним покриттям (завершення будівництва) – 40 тис. грн, реконструкція даху – 500 тис. грн, фарба – 20 тис. грн., капітальний ремонт сходів – 100 тис. грн. Це великі суми, які ми виділяємо на освіту і, зокрема, на цю школу. Всі недоліки, які виникли стосовно умов навчання, ми виправимо і за рахунок міського бюджету зробимо ремонт у цьому класі. Тому до першого вересня цей клас буде готовий приймати у хороших умовах першачків. Звісно, якщо батьки захочуть долучитися і допомогти, то немає проблем, не захочуть, то ми самі зробимо все як має бути. Я не вважаю, що це корупція з боку директорки, оскільки все строго документовано, можливо, дійсно коштів не вистачило саме на цей клас, будемо розбиратися», – запевнив Орест Лобик.

Самі ж батьки настроєні йти «до кінця», і готові писати відповідні листи й звернення, бо розуміють, що в процесі навчання ще неодноразово стикнутися із такою ситуацією. Тому уже 4 липня о 14:00 батьки планують «штурмувати» мерію по цьому питанню на особистій зустрічі із мером Трускавця.

 

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью (ФОТО)

Эта девушка использовала Instagram, чтобы показать свою невероятную трансформацию

Супермаркет убрал с полок всю иностранную еду, чтобы высказать свое мнение относительно расизма

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Выбран самый красивый мужчина в мире

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Назван самый сексуальный холостяк Земли

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

КОМЕНТУВАТИ


*